za 5 dwunasta

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
już w najbliższą środę (10.czerwca) spotykamy się w Iwkowej. Wszystko gotowe na Wasz przyjazd, pokoje, pyszne jedzenie i picie, wystawa sprzętu f-my Leica, pogoda niemal letnia, a najważniejsze…czego na razie tam nie ma to atmosfera. Stworzymy ją razem, przyjazną, wesołą i sprzyjającą dyskusji.
Mamy zaplanowane panele dyskusyjne (tym razem aż 5), więc pracy przed nami sporo. Ale co tam, myślę, że tematyka jest atrakcyjna i aktualna dla naszego środowiska. Najważniejsze, że są to Wasze propozycje, które zapisywaliśmy skrzętnie.
Pierwszy panel będzie wyjątkowo już w środę po południu: (1)”Sensoryka światłowodowa w zakładach górniczych”.
W czwartek jak zwykle czekają nas 4 panele dyskusyjne:
(2)”Zastosowanie BSP do geodezyjnej obsługi ruchu Zakładu Górniczego „KWB Bełchatów”, czyli jak to się robi na odkrywkach;
(3)”AI w pracy mierniczego górniczego – szansa, czy kłopot?”, no właśnie, co my na to, jak stosujemy i czy nam wolno…
(4)”Odpowiedzialność za szkody oraz inne przepisy wymagające zmian”, czyli co by Urząd chciał żebyśmy wiedzieli i stosowali, a jak to wygląda w praktyce
(5)”Miernictwo górnicze – wczoraj, dzisiaj, a jutro?”, czyli patrzmy w przyszłość, bo „tam musi być jakaś cywilizacja”.
W międzyczasie, po panelu (3) Koledzy z Leica Geosystems przeszkolą nas z zagadnień ryzykownych: „Monitoring, jako element zarządzania ryzykiem”.
Oprócz tego wszystkiego, grill w środę wieczorem, sporo czasu na pogawędki w podgrupach, a może i spacer, kto wie?
Do zobaczenia
R H
















